Čapkovi mloci a dnešní doba

Čapkovi mloci a dnešní doba
10. listopadu 2023
Všechny úspěchy a události

V úterý 31. října se třída 3. C zúčastnila osobnostně rozvojového programu vytvořeného na základě Čapkova románu Válka s mloky. Akci pořádalo Sdružení D, které sídlí v Dramacentru na třídě 17. listopadu v Olomouci. Tato nezisková organizace pořádá nejen programy pro školy, ale i terapeutické či seberozvojové kluby nebo projekty pro děti z dětských domovů.

Akce byla zaměřena interaktivně a vedla studenty k vyjádření jejich osobního názoru a k rozvoji komunikace. Hlavní náplní tohoto zajímavého programu byla práce s úryvky z knihy. Studenti museli jejich obsah pochopit a vyvodit jejich hlavní myšlenku. Pracovali jak ve skupinách, tak individuálně a posilovali týmového ducha i vztahy mezi sebou. Ze článků, které se objevují v Čapkově díle, sestavovali vlastní noviny. V jedné z aktivit si vyzkoušeli atmosféru debaty mezi dvěma názorově odlišnými stranami. Také diskutovali o tom, jaké pocity v nich ukázky z díla vyvolávají.

Studenti se dozvěděli nejen informace o historických souvislostech a o Karlu Čapkovi, ale i zajímavé postřehy z díla. Avšak celistvý děj knihy i její vyvrcholení zůstalo zahaleno pod rouškou tajemství. A právě to by mohlo být motivací, aby si alespoň někteří knihu přečetli. Studenti i paní profesorka, která přihlížela probíhajícím aktivitám, si odnesli z tohoto programu spoustu pozitivních dojmů.

Fotogalerie