Studenti SGO bodují v češtině i dějepisu

Výsledky lednových okresních kol olympiád v českém jazyce a dějepisu nás více než potěšily. Jak se dařilo našim studentům?

Studenti SGO bodují v češtině i dějepisu

V úterý 26. ledna se konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Ze školního kola (po těžkém zápolení, kdy rozhodoval každý bodík) v I. kategorii postoupila Míša Uličná ze 4. A8. Ta v distančně  organizovaném okresním kole prokázala jak mluvnické znalosti, tak vytříbený slohový vkus a zvítězila. Totéž se podařilo i ve II. kategorii Radku Svobodovi z 8.A8. Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole, které proběhne stejným způsobem 6. dubna.

 

Okresní kolo olympiády z dějepisu I. kategorie

Dne 30. listopadu 2020 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Tematicky byla soutěž zaměřena na dobu baroka, společně s připomenutím 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského. V první kategorii, kterou zastupovali žáci čtvrtého ročníku osmiletého gymnázia, se zúčastnilo celkem 14 soutěžících.

19. ledna se konalo okresní kolo olympiády. Do něj postoupily tři žákyně Ema Mádrová, Vendula Petrová a Hana Homolová. Umístily se velmi pěkném 3., 7. a 9. místě. Obě kola byla realizována distanční formou.

 

Okresní kolo olympiády z dějepisu II. kategorie 

V úterý 19. ledna se konalo okresní kolo olympiády z dějepisu. Ze školního kola v druhé kategorii do něj postoupili tři soutěžící. Byli to Ondřej Kuběnka ze třídy 7. B8, Lukáš Koudelka z paralelní 3. B a překvapivý postupující Michal Volák ze 3. C.

Přípravy na toto kolo byly poněkud zdlouhavé, proběhlo totiž online. Do přípravy ze strany DDM Olomouc se musel vložit i technik, který kontroloval, zda spojení oběma směry funguje.

Tématem letošního ročníku bylo období baroka. Otázky se však netýkaly pouze kultury, ale zabředly do všech oblastí – politické, hospodářské, ideologické apod. Naši soutěžící si vedli velmi dobře, k dosažení maximálního počtu bodů a postupu do krajského kola jim však nějaký bodík chyběl.

 

Všem našim studentům děkujeme za reprezentaci!