BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA 2022

Letošní už 56. ročník biologické olympiády byl významný především tím, že se vrátil v předcovidové podobě. Hned začátkem roku – 9. února – proběhlo školní kolo, ze kterého vzešli vítězové postupující do dalších kol.

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA 2022
V pátek 25. března se konalo krajské kolo kategorie A v Přerově, kde se studentka Nikol Danenbergerová (4. B) umístila na 2. místě s postupem do ústředního kola, další reprezentant Martin Cigánek (8. A8) obsadil 6. místo.
 
O dva týdny později se v Přerově konalo krajské kolo B a Kristýna Hálová (2. B) a Ondřej Kozák (1. B) se se svými výkony seřadili za sebou na 7. a 8. místě.
 
Okresní kolo C se konalo v pondělí 11. dubna a Petra Maňásková (3. A8) se svými výsledky dosáhla na 1. místo a postoupila do krajského kola, naše druhá zástupkyně v této kategorii Marta Růžičková (3. A8) dosáhla na 8. místo.
 
Okresního kola kategorie D se 22. dubna zúčastnili Lada Ševčíková (2. A8), která obsadila 11. místo, a Jan Kryštof (1. A8), který obsadil 19. místo.
Petra Maňásková si výborně vedla i v krajském kole kategorie C, kde 12. května zvítězila.
 
Letošní maturantka Nikol Danenbergová si na konci dubna vyzkoušela vrchol biologické olympiády – ústřední kolo, kde obsadila 23. místo.
 
Všem soutěžícím za úspěšnou účast v jednotlivých kolech děkujeme a gratulujeme k tak pěkným výsledkům!