4. A navštívila hlavní město

Skupina našich studentů ze třídy 4. A se v říjnu vydala do Prahy. A podělila se s námi o krátký report.

4. A navštívila hlavní město

„Po více než roce distanční výuky a lockdownu jsme nečekali, že bychom se do Prahy vůbec podívali, ale díky obrovské ochotě naší paní profesorky Žádníkové se nám to podařilo.

Výlet do Prahy jsme brali nejen jako kulturní akci, ale především jsme si chtěli užít čas, který strávíme spolu. I když jsme jeli o víkendu, mohli jsme si prohlédnout Staroměstskou radnici i s vyhlídkou na město. Velmi nás také zaujala dopolední prohlídka historického jádra města a Pražského hradu. Večer jsme navštívili Divadlo bez zábradlí, kde jsme viděli představení Blbec k večeři s Václavem Vydrou v hlavní roli. Blbec k večeři je francouzská komedie, takže o zábavu bylo postaráno. Ovšem nic se nevyrovnalo návštěvě Národního divadla, které nás okouzlilo nejen svým vzhledem a noblesou, ale také báječným představením Manon Lescaut.

Za skvostnou památku je považován také Obecní dům, kterým nás provedla erudovaná průvodkyně. Zde jsme měli možnost zhlédnout aktuální a netradiční výstavu A. Muchy.

Velmi emotivně na nás zapůsobil Památník hrdinů heydrichiády a pravoslavný kostel sv. Cyrila a Metoděje, který nám připomněl tragické události našich dějin.

Z Prahy jsme si odvezli mnoho informací a hezkých vzpomínek. Hlavně nás tato akce po dlouhém covidovém období opět sblížila.

Tímto ještě jednou děkujeme paní profesorce Žádníkové a paní profesorce Kozlové, že si našly čas a absolvovaly s námi výlet i v době osobního volna a zajistily nám báječný program!“